Jelikož obliba prosecca neustále roste a já sama mám toto víno velmi ráda, rozhodla jsem se uvést na náš trh nový produkt v podobě růžového prosecca. Věřím, že tato novinka potěší každého milovníka lehkých bublinek, a byla bych moc ráda, kdyby lidem zachutnalo stejně jako mně, a stalo se tak oblíbenou součástí společenského života, ale i příjemným osvěžením nebo zpestřením běžného večera,“ komentuje uvedení prosecca modelka Andrea Verešová.

 

Prosecco Rosé by Andrea Verešová je elegantní perlivé víno. Po přivonění vás v nose příjemně pohladí vůně růží a fialek s jemným dozvukem lesních jahod a rybízu. Na jazyku ucítíte plnou a svěží chuť, které dominují tóny meruněk a malin a v dozvuku jsou rozeznatelné citrusy. Sladkost je v harmonii s kyselinkou. Je vyrobeno z 15 % červené odrůdy Pinot Noir a 85 % bílé proseccové odrůdy Glera. Druhotná fermentace a následné zrání probíhají tři měsíce, což zajišťuje vysokou kvalitu perláže.

 

Prosecco Rosé by Andrea Verešová má jasnou světle růžovou barvu a intenzivní a perzistentní perlení. Jeho elegantní a svěží charakter si nejlépe vychutnáte vychlazený, při teplotě podávání 4-6 stupňů Celsia. Hodí se jako aperitiv nebo welcome drink, doplňuje také rybí pokrmy nebo třeba ovocné dezerty.

 

Toto prosecco je ideálním společníkem pro každou příležitost, a to právě díky harmonii vůně a chuti, s lehkým zbytkovým cukrem a osvěžující kyselinkou a rovnováze mezi sladkostí a kyselostí. Tři měsíce dlouhé zrání zajišťuje jemnější a komplexnější produkt s drobným, ale výraznějším perlením. Zejména znalci budou moci ocenit jeho kvality,“ říká Tomáš Brůha, sommelier společnosti Premier Wines & Spirits.

 

Novinka v podobě růžového Prosecco Rosé by Andrea Verešová je k dostání na Alkohol.cz a v prodejnách Gurmetum za doporučenou maloobchodní cenu 399 Kč.