S takovou bilancí se za pár dní z Kuby vrátí výprava České barmanské asociace, která se v tamním letovisku Varaderu od 4. do 9. listopadu zúčastnila koktejlového mistrovství světa (World Cocktail Championship) a kongresu Mezinárodní barmanské asociace IBA.

 

České barvy na šampionátu hájili zkušení barmani Jan Šebek v klasické kategorii a Martin Vogeltanz v kategorii Flair. Prvně jmenovaný nepostoupil ze základní skupiny, druhý skončil na 7. až 11. místě. „Oba udělali pro úspěch maximum, na mistrovství přijeli skvěle připravení. Špičkového umístění se nám nepodařilo dosáhnout částečně i kvůli tomu, že některé okolnosti hrály proti nám,“ zhodnotil výsledek prezident CBA Aleš Svojanovský.

 

V kategorii klasických barmanů nastoupil Honza Šebek jako úplně první soutěžící celého mistrovství. „To je vždycky trochu smůla, techničtí i jakostní komisaři ještě nemívají úplně zkalibrované hodnocení, navíc chytnul zrovna ty nejpřísnější z celé IBA. Nelíbil se jim domácí led, přestože byl předem konzultován. Problém nastal také s přívodem elektřiny kvůli vypalování ozdoby do grepové kůry. Smůla na smůlu, ale z mého pohledu nemělo Honzovo vystoupení chybu, bylo naopak exkluzivní,“ zdůraznil Aleš Svojanovský svůj názor.

 

Podle něj bývá nováčkovská daň na soutěžích IBA velká, a pokud se Honzovi podaří obhájit prvenství v domácí Czech Bartenders League, mohl by mít na příštím světovém šampionátu v Římě znatelně vyšší šance. „Doporučuji mu také podívat se na hodnotitele z širší, globální perspektivy. V komisích mají zastoupení všechny světadíly, nemůžeme jim tedy servírovat koktejl čistě podle našich evropských standardů,“ uvedl prezident CBA.

 

Vítěz Czech Bartenders League roku 2019 Jan Šebek se na Kubě představil s drinkem Dolce Far Niente (Sladké nicnedělání). Ten obsahuje Aperol, bergamotovo-fenyklový cordial, grapefruitovou šťávu a šampaňské. Zdobí jej grepová kůra stylizovaná do kubánské vlajky.

 

Ve flairové kategorii za Českou republiku nastoupil několikanásobný účastník mistrovství světa Martin Vogeltanz. V obrovské konkurenci se mu podařilo umístit na dělené 7. až 11. příčce, která zajišťovala postup do soutěže o nejlepší trik. „Vybral si hodně těžký, a bohužel mu asi o milimetr nevyšel. Flair hodně záleží na tom, jaký máte den, jak se vyspíte. Rozhodují maličkosti,“ dodal Aleš Svojanovský.

 

Martinův koktejl Cuban Gentleman se skládá z rumu Havana, kokosového likéru, mandlového sirupu, grepové šťávy a domácího cordialu z malin, citronové trávy a ibišku. Jako dekorace slouží doutník a manžeta se zlatým knoflíčkem.

 

Českou výpravu potěšil úspěch krajana Karla Kleineidama, jenž je „odchovancem“ CBA. Ten se v rakouských barvách probojoval do finále a získal trofej pro nejlepšího flairového showmana šampionátu.

 

CBA na šampionátu plnila kromě reprezentačních povinností také ty organizační. Board Mezinárodní barmanské asociace totiž CBA pověřil zajištěním chodu jakostní komise. Aleš Svojanovský spolu s poradcem CBA pro zahraniční otázky Miroslavem Černíkem na tomto úkolu pracovali asi půl roku. „Zahrnovalo to vytváření spousty tabulek a zaškolovací on-line meetingy s komisaři. I na místě jsme pro ně před soutěží uspořádali školení a test smyslového vnímání, který ovlivní jejich nominaci v příštích letech. Ti nejhorší se do ní už nevejdou,“ popsal Miroslav Černík zákulisní práci české výpravy.

 

Jakostní komise na kubánském šampionátu nalezla raritní zázemí, a sice v autobuse přistaveném k soutěžnímu sálu. „Za zmínku stojí trend posledních let – setrvale stoupající kvalita koktejlů ve flairové kategorii. Exhibiční barmani je přestali odbývat, mnohé drinky se zpracováním už blíží těm klasickým,“ ocenil Miroslav Černík.

 

Po oficiálním programu eventu byl čas i na prozkoumání karibského ostrova. Česká výprava si užila Zátoku sviní s potápěním na korálových útesech a návštěvou muzea vylodění nebo krokodýlí farmy. Přišlo i na výlet do hlavního města Havany nebo exkurzi po destilerii slavného stejnojmenného rumu. „Tahle značka je tam opravdu na každém kroku. V obchodě často schází základní pečivo, ale regály s rumem jsou plné vždy,“ poznamenal Aleš Svojanovský na závěr.