Panelovou diskuzi s názvem Etiketa a hendikep pořádá ve čtvrtek 28. dubna od 17 hodin v brněnském Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu organizace ParaCENTRUM Fenix. 

 

Řadu lidí může setkání s hendikepovaným zaskočit, nastupují pochyby, jak se chovat v mantinelech „správnosti“ a slušnosti. Jak se zbavit ostychu při jednání s hendikepovanými lidmi? Co znamená společenská odpovědnost firem, komunit a institucí? Jak média mění chování společnosti k hendikepovaným lidem? To všechno prodiskutuje panel pozvaných hostů.

 

Téma může být zajímavé pro barmany, číšníky či recepční, ale také pro lékaře, učitele nebo úředníky. „Jste si jistí, jak se chovat v přítomnosti lidí s hendikepem? Nevíte, zda jim podat levou ruku, když jim pravá neslouží?“ ptá se jeden z řečníků čtvrtečního setkání, lektor etikety Daniel Šmíd.

 

Diskuzi bude moderovat redaktorka České televize Soňa Baranová. Po jejím skončení bude čas na individuální rozhovory s návštěvníky.

 

Vstupné na akci je dobrovolné, registrujte se předem na https://pcfenix.cz/etiketa-a-hendikep/. Facebookovou událost naleznete zde.