„V pondělí 22. listopadu a následujících dnech bude do barů a restaurací v souhrnu chodit mnohem méně lidí než dosud. Nad tím absolutně nelze pochybovat. Od našich členů máme ohlasy, že zákazníci už teď odhlašují rezervace a ruší dojednané akce. Je jasné, že předvánoční sezona v gastronomii je předem mrtvá. Pro celý sektor gastronomie je to pohroma,“ prohlásil prezident České barmanské asociace Aleš Svojanovský.

 

Už kontroly bezinfekčnosti hostů ze strany provozovatelů v prvním listopadovém týdnu znamenaly pro bary citelný negativní dopad. Průzkum mezi členy CBA odhalil pětinový propad návštěvnosti Podle dostupných dat z pokladního systému Dotykačka návštěvnost českých barů klesla o 18 procent, jejich tržby pak o 15 procent.

 

„Po vyloučení všech neočkovaných hostů očekáváme ještě strmější propad. Mnoho podniků bude prázdných a jejich provozovatelům vlastně ani nebude dávat smysl, aby je ponechávali otevřené. Vládní opatření vzhledem k dynamickému vývoji epidemie respektujeme. Zároveň s tím ale v takové situaci požadujeme adekvátní, a především okamžité, kompenzace,“ uvedl Aleš Svojanovský.

 

Prioritní je pro Českou barmanskou asociaci využití programu Antivirus, z něhož mohou uzavřené provozovny čerpat příspěvky na mzdy zaměstnanců. Potřebné jsou dále adresné a byrokraticky nenáročné formy dřívějších kompenzačních programů Covid-nepokryté náklady a Covid-2021, jejichž vstupní parametr by měl být pokles tržeb daného podniku ideálně už od 25 %.

 

Klíčová je přitom rychlost doručení podpory – pokud se kompenzační program vyhlásí na konci listopadu a první peníze podnikům přijdou v únoru, bude to pro mnohé již příliš pozdě. Pomoc by tedy měla být v rámci možností co nejrychlejší. Efektním nástrojem pro příští období může být také snížení sazby DPH.

 

Česká barmanská asociace formuluje požadavky spolu s dalšími oborovými asociacemi a Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR na platformě Gastronomické skupiny Hospodářské komory ČR.