Neformální setkání kolegů z gastronomie okořeněné flairovou soutěží juniorů i profesionálů startuje v 17 hodin.

 

První ročník večírku se v Abzacu konal v roce 2019 a navštívila jej asi stovka hostů, což lze hodnotit jako úspěch, na který má smysl navazovat. Loňský druhý ročník byl na poslední chvíli zrušen kvůli zhoršené epidemické situaci.

 

Nosným programem večera bude flairová soutěž v juniorské i profesionální kategorii. Účastníci na ní posbírají první body do seriálu Czech Flair League ročníku 2022.

 

Zasoutěžit si ale mohou všichni příchozí, a to ve speed mixingu českého národního koktejlu Beton. Návštěvníci se navíc mohou těšit na welcome drink zdarma, po celou dobu budou k dostání drinky za symbolických 50 korun. O dobrou zábavu se postará DJ B.L.G.

 

Partnery eventu jsou společnosti Jan Becher Pernod Ricard a Mattoni 1873.

 

„Pro lidi pracující v gastronomii se toho obecně moc nedělá. Chtěli jsme proto uspořádat vzhledem k našim možnostem nepříliš pompézní, ale o to srdečnější setkání kolegů z oboru,“ zdůraznil poslání Abzac Bartenders Party Aleš Svojanovský, prezident CBA.

 

Přespolní návštěvníci mohou do Brna přijet přes noc. V pondělí od 10 dopoledne se totiž v partnerském Baru, který neexistuje uskuteční barmanská soutěž Nová éra zařazená do celoročního seriálu CBA Czech Bartenders League. I na tento event jsou zvány celé gastronomické týmy.

 

Akce se uskuteční za dodržení platných protiepidemických opatření.