Mimořádnou možnost setkat se s producentem řemeslné středoamerické kávy budou mít v následujících dnech příznivci voňavého černého moku v České republice. José Cuellár Fajardo je majitelem honduraské horské kávové farmy Finca Jerusalén a 24. října do 10. listopadu plánuje pobývat v Praze.

 

Několik setkání s farmářem pro zájemce z řad B2B segmentu a odborné veřejnosti organizují pražské gastronomické podniky. Už 25. října mezi 14. a 17. hodinou se bude konat beseda v restauraci Nota Bene. 30. října (11-13), 2. listopadu (10-12) a 8. listopadu (10-12) se setkání uskuteční v kavárně Ebel Coffee v Kaprově ulici.

 

José Cuellár Fajardo farmaří na 45 hektarech kávové horské farmy, která je výjimečná hned z několika důvodů. Ať už svou polohou ve 1.450 metrech nad mořem, nebo pěstováním kávovníků v divokém lese, kde bez chemických zásahů kvete každý keř v přirozené biodiverzitě.

 

Přijďte se seznámit se srdečným člověkem a opravdovou autoritou světa kávy. Bude vám k dispozici a prozradí letité know-how. Zjistíte také informace o adopci kávovníku na místní farmě. Můžete se ptát na cokoli, co souvisí s pěstováním, procesy, životem na farmě či v karibském Hondurasu obecně. Vznikne jistě prostor pro přátelskou výměnu informací, podporu, vize a profesionální konzultaci. Předem se také můžete s Josém domluvit na návštěvě vaší pražírny či kavárny. Nebo naopak Josého honduraské farmy. Cesta se plánuje na leden 2022, kdy je sklizeň a zpracování v plném proudu.