Dosavadní výkonnou ředitelku pro český a slovenský trh Miroslavu Simovou nahradila od 1. května Ana Beriashvili, která v rámci koncernu přechází z Yerevan Brandy Company a Pernod Ricard Armenia. 

 

Ana Beriashvili pracuje ve skupině Pernod Ricard již od roku 2004, kdy začínala na pozici asistentky právního oddělení pro Wines & Spirits v Gruzii. Zanedlouho celé právní oddělení vedla a v roce 2008 byla jmenována provozní ředitelkou společnosti. Roku 2012 se přesunula do Arménie na pozici výrobní ředitelky Yerevan Brandy Company, o pět let později se pak stala generální ředitelkou společnosti. Z tohoto postu nyní přechází do Prahy, kde po Miroslavě Simové přebírá vedení české a slovenské pobočky Pernod Ricard. Ana je držitelkou magisterského titulu v oboru právo a veřejná správa.

 

„Na novou roli a vedení české a slovenské pobočky JBPR se moc těším a zároveň je pro mě velkou profesní výzvou. Obzvlášť v této době, kdy se výrazně změnilo celé odvětví z důvodu doznívající světové pandemie a kdy musíme hledat nové cesty a přístupy k zákazníkům,“ říká k nástupu do funkce ředitelky Ana Beriashvili.

 

Miroslava Simova vedla českou pobočku Pernod Ricard od roku 2017, vloni byla její působnost rozšířena ještě o slovenský trh. Do Prahy přišla z pozice generální ředitelky Pernod Ricard Bulgaria, kterou vedla od roku 2013. Během jejího čtyřletého působení v Jan Becher Pernod Ricard se jí podařilo posílení pozice a zvýšení exportu české Becherovky na západních trzích. Také úspěšně provedla firmu jednou z největších výzev v souvislosti s téměř ročním uzavřením barů, restaurací a ostatních gastro provozů během koronavirové pandemie, včetně stěhování do nového sídla společnosti do Centra Stromovka v loňském roce.

 

Za jejího působení se také podařilo úspěšně rozvíjet dovoz a pozici importovaných značek z portfolia Pernod Ricard na českém a slovenském trhu, zejména ginu Beefeater a irské whiskey Jameson. Její působení u skupiny Pernod Ricard však nekončí, Miroslava přechází na pozici Sales Transformation Mindset & Change Director a přesouvá se do pařížské centrály.

 

Jan Becher Pernod Ricard je společnost s českými kořeny a celosvětovou působností. Je součástí francouzského koncernu Pernod Ricard, druhého největšího výrobce destilátů a vína na světě. V České republice zaměstnává na 130 zaměstnanců. Vlajkovou lodí společnosti je ikonický bylinný likér Becherovka, který vyrábí v Karlových Varech a vyváží do více než 40 zemí světa. 

 

Na českém trhu distribuuje Jan Becher Pernod Ricard více než 50 prémiových světových značek alkoholu jako například Jameson, Beefeater, Havana Club, Absolut, Ballantine’s, Chivas Regal, Martell, Olmeca, Malibu, G.H. Mumm, Perrier-Jouët a mnohé další. 

 

Kořeny společnosti sahají do roku 1807, kdy byla zahájena výroba a prodej bylinného likéru Becherovka.