Vzhůru do Ameriky

První a nejprodávanější jahodový gin na světě? Puerto de Indias Strawberry. V jednom z nejstarších lihovarů španělské Andalusie, nacházejícím se ve městě Carmona, jej destilují výhradně z přírodních ingrediencí. Aroma červeného ovoce mu propůjčuje přídavek čerstvých andaluských jahod, gin tedy neobsahuje žádná umělá barviva ani aromata.

 

Název destilátu „Puerto de Indias“ v překladu znamená „Přístav do nového světa“ a souvisí s objevováním Ameriky. Přezdívá se tak totiž nedalekému městu Sevilla, odkud v 16. století vyplouvaly lodě do zaoceánských destinací. Etiketa ginu proto zobrazuje loď, která kolem Torre del Oro (Zlatá věž), nejznámější sevillské památky, vyplouvá na širý Atlantik.

 

Gin Puerto de Indias je v chuti příjemně nasládlý a jahodový. Kromě jahod v jeho receptuře mezi použitými botanicals nalezneme také obligátní jalovec a pomerančovou kůru. „Pokud máte rádi gintonic, doporučuji je kombinovat s tonikem Franklin & Sons s příchutí rebarbora a ibišek. Drink můžete dozdobit plátky čerstvých jahod a mátou,“ přidává tip na perfektní servírování ambasador značky Monin pro Českou republiku Jan Zlámaný.

 

První bio Monin

Další novinkou na českém trhu je vůbec první sirup od společnosti Monin v bio kvalitě – Monin Organic Lemonade. Jeho základem je cukr a citronová šťáva pocházející z ekologického zemědělství. Je výborný nejen na přípravu limonády, ale i do koktejlů. Čeká republika je jedním z prvních trhů, kde se tento produkt objeví, další sirupy v bio kvalitě se testují a vyvíjejí.

 

Citrusová rodina

Na závěr ještě dvě novinky v řadě Le fruit de Monin, která se vyznačuje padesátiprocentním obsahem ovocné složky. Jsou jimi pyré příchutí Mandarinka a Červený grep. Jelikož byla dosud v řadě k dispozici jen pyré s příchutí limetka a yuzu, vznikla zařazením novinek již celá citrusová rodina. Své využití tato pyré najdou v limonádách, stejně jako v twistech na klasické koktejly či v signaturních drincích.