Společnost Nespresso minulý týden vyhlásila šestý ročník soutěže pro filmové tvůrce Nespresso Talents, jejíž téma zní „Činy jsou více než slova“. Snímky o délce dvou až tří minut točené na vertikální formát s poměrem stran 9:16 lze odevzdávat do 16. května.

 

Autoři nejsou při práci nijak žánrově omezeni – výsledné dílo může být komedií, vzdělávacím pořadem, dokumentem, animovaným snímkem, ale klidně i fikcí. Tematicky by měl film představit lidské úsilí, které přináší pozitivní dopad pro jednotlivce, komunitu či rovnou celý svět.

 

Národní kola soutěže se kromě České republiky konají ještě v Mexiku, Francii, Španělsku, Řecku, Rumunsku, Číně, Rusku, Belgii a na Filipínách. Tři nejlepší z každé země postoupí do světového finále. Na obou úrovních se hraje o odměny v řádu tisíců euro. Podmínkou účasti je plnoletost tvůrců.

 

Tři nejlepší české týmy na víc získají pozvání na letošní karlovarský filmový festival, na němž se zúčastní uzavřeného eventu Nespresso Talents. Každý přihlášený kolektiv od Nespressa obdrží pět stromů k vysazení. Celkem Nespresso na odměnách pro nejúspěšnější tvůrce rozdá 50 tisíc euro.

 

Více informací o soutěži včetně možnosti přihlášení naleznete zde.