Soutěžící budou se svými drinky sbírat srdíčka na Instagramu, hlavní výhra činí deset tisíc korun. Kapacitu soutěže zájemci obsadili již několik dní před uzávěrkou.

 

Uzávěrka přihlášek do soutěže Podpoř svého barmana byla původně stanovena na čtvrtek 12. listopadu, limit 49 přihlášených barmanek a barmanů se však podařilo naplnit již v pondělí.

 

„Předpokládali jsme, že by o soutěž mohl být zájem, ale že se soutěžní listina tak rychle naplní nás spíše hřeje u srdce, než že by to bylo očekávání. Zřejmě je to možností vyhrát nemalé částky. Mezi přihlášenými soutěžícími se objevila celá řada významných barmanů z celé České republiky,“ komentuje nebývalý zájem brand ambassador pořádající společnosti STOCK Plzeň-Božkov Michal Marešovský.

 

Pravidla soutěže nejsou nijak komplikovaná. Pořadatelé každému barmanovi losem přidělí a zašle jednu z desíti vybraných lahví z portfolia společnosti STOCK – jde o výrobky řad Republica a Fernet Stock, dále giny Roku a Gordon’s, bourbon Maker’s Mark, vodku Amundsen Deep Blue, rum Abuelo Aňejo a whisky Johnnie Walker Red Label.

 

 

Tento spirit poslouží jako báze koktejlu, pro jehož tvorbu nejsou žádná další omezení stanovena. Každý účastník od organizátorů automaticky získává částku 1.500 korun, díky níž pokryje náklady na suroviny.

 

Drinky zúčastněných barmanů se začátkem prosince objeví na oficiálním instagramovém účtu soutěže podpor_sveho_barmana_cz, kde pro ně bude možné hlasovat udělením srdíčka. A právě počet srdíček je jediným hodnotícím kritériem této soutěže. Hlasování potrvá do poledne (tedy 12.00) 13. prosince.

 

„Naším záměrem bylo připravit soutěžní platformu, která nám umožní barmany ocenit peněžními částkami tak, aby vše bylo jednoduché, zábavné a transparentní. Inspirací nám byla podobná barmanská soutěž našich kolegů ze slovenského Stocku, kde využili možnosti Instagramu k hlasování pro soutěžní drinky,“ říká Michal Marešovský s tím, že hlavním cílem soutěže je podpořit barmanky a barmany v bezprecedentně složitém covidovém čase.

 

To kvituje i Aleš Svojanovský, prezident České barmanské asociace, která soutěž Podpoř svého barmana spolupořádá. „Jsme moc rádi, že se kolegům ze společnosti STOCK podařilo vymyslet a uvést v život soutěž, která barmankám a barmanům zpestří toto neveselé období, a navíc jim i finančně pomůže,“ dodává Aleš Svojanovský.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@podpor_sveho_barmana_cz

Příspěvek sdílený Podpoř_Svého_Barmana (@podpor_sveho_barmana_cz),

 

Vítěz si přijde na finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun, barmani na dalších pozicích do pátého místa berou osm, šest čtyři a dva tisíce korun. Za umístění na předních příčkách také soutěžící získají body do celoročního seriálu Czech Bartenders League, jejíž finalisté si to rozdají o postup na koktejlové mistrovství světa.