Nepříjemné omezení

A je to zase tady. Bary a další gastronomické podniky musejí mít kvůli zhoršené epidemiologické situaci mezi půlnocí a šestou hodinou ranní zavřeno. Zvláště v případě barů a hudebních klubů jde o velký problém, neboť značnou část tržeb vytvářejí právě v brzkých ranních hodinách.

 

V Praze lokálně

V pražském hotelu Marriott otevřeli koktejlový bar The Artisan. Důraz klade na lokální ingredience – každý z míchaných drinků v nabídce alespoň jednu obsahuje. Koktejlové menu zahrnuje devět signaturních drinků, část z nich je inspirována českými hudebními skladateli.

 

Nejen jalovec

V Česku je dostupná další zajímavá ginová řada. Řeč je o skotské značce Edinburgh Gin, která kromě klasického London Dry destilátu nabízí i nápaditěji pojaté giny. Třeba Seaside Gin obsahuje mořské botanicals v podobě chaluhy nebo lžičníku, ve vánočním Christmas Ginu pak naleznete aroma kadidla a myrhy.

 

S šéfkou Becherovky

Zotavení z krize? Becherovce to podle její šéfky bude trvat jeden až dva roky. Jarní prodeje bylinného likéru nepřekvapivě nejvíce propadly v segmentu horeca, a to až o 80 procent. Naopak radost jí dělá posilování podílu exportu, v posledních letech vzrostl o více než 10 procent.

 

Jdou vlastní cestou

Minipivovar v Zichovci na Kladensku původně vzniknul jako vedlejší projekt obecního společenského areálu, dnes je špičkou ve svém oboru. Místní sládek láká zejména na Kyseláče, osvěžující pitelné pivo se silnými tóny ovoce.

 

Smutní Bavoři

„Důvody chápeme, je to správně. Ale uvnitř to člověka přece jen zabolí,“ říkají zástupci bavorských pivovarů ke zrušenému Oktoberfestu, který by se za normálních okolností v Mnichově konal v těchto dnech.