Vodka postaru
Vodku dnes chápeme jako neutrální, možná lehce nudný destilát. Jenže tomu tak nebylo vždy – třeba v Polsku se vodka až do 19. století vyráběla ze sladovaného obilí a měla tak výraznější chuťový charakter. Takový návrat ke kořenům nyní předvádí vodka Belvedere Heritage 176. Kromě obilných tónů v ní rozeznáte také chléb, ořechy a koření.

Exotika a Beskydy
Tiki drink založený na žitné whiskey Jim Beam, která se snoubí s domácím likérem z bylinek nasbíraných na beskydské Lysé hoře či se sloe ginem infuzovaným grilovaným ananasem? Koktejl do brazilské restaurace v Praze jako dělaný.

V Praze třídí kávové kapsle
Značka Nespresso uzavřela dohodu s pražským magistrátem ohledně sběru použitých kávových kapslí. Lidé mohou odpad odkládat do kontejnerů na kovové odpady, Nespresso se postará o recyklaci kapslí. Vlastní uzavřený recyklační systém používá značka globálně už 30 let.

Chtějí také pracovat
V Ostravě otevřeli další kavárnu, kde vás obslouží hendikepovaní baristé a číšníci. Jmenuje se To místo a najdete ji v centru města.

Bruntálské pivo
Kam na zajímavé pivo v Bruntálu? Do areálu někdejší textilní továrny, kde v roce 2015 vznikl pivovar Hasič. V pivovarské restauraci kromě klasického ležáku ochutnáte i piva typu ale či šestnáctistupňový speciál belgického charakteru.

Láska & Gastro
Vztahy na pracovišti? V časově náročné gastronomii jde o nejschůdnější způsob, jak si najít životního partnera. Taková volba však samozřejmě má svá úskalí.


---stručně---

V Ostravě chystají na 26. září Barista Cup. Kromě soutěže baristů organizátoři slibují také workshopy a cuppingy.

Začíná sezona moštů. Jak se vyrábí a na co si dát při jejich výběru pozor?