Šlo udělat víc?
Vouchery v hodnotě 10 tisíc korun na dovolenou v Česku? Vládní slib, který se v tichosti vytratil. Kompenzace restauracím za povinné jarní uzavření? Taktéž. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu zaujímá k české vládě kritický postoj.

Kavárna jako Netflix
Nákup služeb a produktů formou předplatného hýbe dnešním digitalizovaným světem a přesouvá se i do toho fyzického. Třeba do kaváren. V jednom britském řetězci již můžete za 20 liber měsíčně pít veškeré nápoje od espressa po smoothie.

V plzeňském Continentalu
Po několikaměsíční odmlce se v centru Plzně ve středu znovu otevře tradiční kavárna hotelu Continental, kde se stylově snídalo už za první republiky. I dnes se zde kromě kávy specializují na snídaňové úpravy vajec jako je Benedikt nebo „do skla“.

Chystají se na špačky
Vinobraní letos začne v polovině září, což je o pár týdnů později než v minulých letech. Podle vinařů jde v dlouhodobém kontextu o přirozenější termín daný tím, že toto léto nepřineslo nadstandardní počet tropických dní. Úroda hroznů má být dobrá a kvalitní, hrozbou jsou špačci a krupobití.

Praktické dárky
Osmadvacetiletý Matthew ze Skotska dostal na každé narozeniny od svého otce láhev 18leté whisky Macallan. Protože její hodnota v čase několikanásobně rostla, může dnes mladý Brit sbírku prodat a jít si s úsměvem vyřizovat hypotéku.


---stručně---

Ron de Jeremy změnil design lahví.

Rum Serum od české společnosti Kratochvílovci zvítězil v soutěži Obal roku 2020.