Barové hrátky
Výpravné drinky a prvotřídní servis, to je v pražském hotelovém baru BeBop samozřejmost. Vedení podniku nyní navíc až do konce letošního roku naplánovalo pro své hosty různé tematické akce. Začíná se Aperol párty, další v pořadí je pak degustace koňaku Louis XIII.

Wermut = pelyněk
Vycházející staronová hvězda barových pultů? Vermut. Historie kořeněného vína sahá stovky let nazpět a vypadá to, že se v gastronomii bude široce uplatňovat i nadále.

Široké kávové obzory
Zakladatel značky Doubleshot Jaroslav Tuček byl v uplynulé dekádě u všeho podstatného, co formovalo tuzemskou kávovou komunitu. Ta podle něj zaznamenala neuvěřitelný pokrok.

Němý barista
Bělorusové v těchto dnech bojují nejen za svobodnou společnost, ale i za kratší fronty v kavárnách. Běloruský start-up Rozum Robotics totiž vyvinul robotickou paži Rozum Café, která slouží jako automatický barista. Na přípravu nejsložitějšího druhu kávy mu stačí 2 minuty a 40 sekund.

Byznysový vzor
Nebyl si jistý, zda vůbec chce dokončit studium na střední potravinářské škole, nové odhodlání ale Adam Matuška získal, když na vlastní kůži poznal rozmanitost anglické pivní kultury. Založil s otcem minipivovar a dnes jez něj jeden z nejznámějších českých sládků.


---stručně---

Pivovarský dům Poupě v Brně oficiálně otevřou na konci září, v tomto týdnu do něj instalovali varnu.