Holka s klukem v tandemu? Ojedinělé
Namíchat v pětiminutovém časovém limitu dva drinky ve stylu working flair a dva fancy drinky ve stylu exhibition flair. Pravidla obvyklá českým flairovým soutěžím, nyní však s dosud nevídaným „twistem“ – za barem své triky předvádí družstvo složené z barmanky a barmana.

Taková bude Tandem Flair Bartender’s Competition, která se na Windy Pointu uskuteční v sobotu 15. srpna od 17 hodin. „Za 23 let co v Česku pořádám flairové eventy tady snad žádná tandemová soutěž nebyla. A už rozhodně ne okořeněná podmínkou, že v tandemu může nastoupit jedině holka s klukem,“ podotýká David Neumann.

Ten v posledních letech na Windy Pointu pořádal flairové soutěže zaměřené na rychlost práce a znalostní testy, letos tak bude barmanské klání více uvolněné a netradiční. „Je to natolik specifické a ojedinělé, až se bojím, jestli se přihlásí dostatečný počet dvojiček. Pro jistotu v soutěži nastoupí pět párů z našeho plážového baru,“ směje se David Neumann.

Prize money pro první místo činí 15 tisíc korun, soutěž podporují značky Jan Becher Pernod Ricard, Monin, Kofola a APS Supply. Přihlásit do soutěže se můžete na e-mailu info@davidneumann.cz.

Kemp s flairovou legendou
V období od 24. do 28. srpna zavítá na Windy Point flairový šampion Nicolas Saint-Jean, aby zde vedl výukový Summer Flair Camp. Jde o jedinečnou možnost zatrénovat si barmanské triky s několikanásobným mistrem světa.

„Je to nejoriginálnější a nejkreativnější flairový barman na světě, trendsetter a jedna z opravdových legend tohoto oboru. Zavedl ve flairu vlastní styl, který doteď všichni kopírují. Přiletí k nám ze Španělska potřetí, první kemp jsme spolu v Česku pořádali v roce 2011,“ dodává David Neumann.

Díky podpoře partnerské společnosti Jan Becher Pernod Ricard stojí pětidenní kurz working flairu a exhibition flairu s Nicolasem pouze pět tisíc korun. Je určen komukoliv od začátečníků po profesionály. Pořadatelé slibují individuální přístup ke každému účastníkovi dle jeho aktuálních dovedností, tréninkovou dobu od 9 do 17 hodin a doprovodné aktivity jako volejbal, koupání či večeře v baru. V ceně kurzu je i studijní materiál a závěrečný certifikát.

Kurz si můžete objednat opět na e-mailu info@davidneumann.cz.