Od toniku po gin
Inspirovali se jedním švédským nápadem a začali z chininové kůry a dalších ingrediencí vyrábět tonikový sirup, poté i samotný tonik. Nyní holešovická značka Garage 22 rozšířila portfolio o vlastní gin.

Sedmero bylinek
Na Moravě vznikl nový craftový vermut Sedmero. Obsahuje sedm botanicals a jeho vývoj mají na svědomí vinař Jan Stávek spolu s barmany Baru, který neexistuje Tomášem Křemenákem a Rudolfem Formanem. Má jít v současnosti o jediný sériové vyráběný vermut v Česku, první šarže čítá 1.500 lahví.

Doba bicyklová
Londýnský Blue Bar nabízí netradiční formu rozvozu – vystrojený barman vám na kole přiveze vaše drinky až ke dveřím domova či kanceláře a připraví vám je do sklenice. Objednávat můžete i lahvované koktejly či jídlo.

Hořká kniha
Vyšla kniha k 50. narozeninám pivovaru Radegast, která obsahuje řadu příběhů spjatých se značkou nošovického piva. Třeba o soše boha Radegasta, o nejprodávanějším českém nealkoholickém pivu Birell nebo o původních havířských hospodách.

Kláštery a pivo
Pivo má svůj prapůvod v Mezopotámii, po Evropě jej rozšířily řeholní řády v klášterech. V českých zemích jej začali roku 993 v pražském Břevnově vařit benediktini. Na starou tradici navázaly pražské kláštery v novém tisíciletí, v posledních letech zde opět vzniká chutný pěnivý mok.

---stručně---

Coca-Cola měla v druhém kvartále roku 2020 nejhorší ekonomické výsledky za poslední čtvrtstoletí.

Moravský a český burčák bude kvůli počasí k dostání až ve druhé polovině srpna, tedy o něco později než v předchozích letech.