Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association

« zpět

INFOKOKTEJL. Vinařství roku a proměny na české gastro scéně

3. 2. 2020
Psalo se i o lehce kontroverzním tématu – pivu s obsahem výtažků z konopí.
Koloběh života. Jedny zanikají, jiné se rodí. Řeč je tentokrát o gastronomických podnicích v Česku. Přečtěte si, o které kavárny, bary a restaurace jsme v poslední době přišli a které naopak září novotou.

Travička zelená. Piva s obsahem konopí jsou mladou kategorií, u níž se však předpokládá, že by do budoucna měla růst. Pivo „vylepšené“ o THC a dodávající tak konzumentům nový rozměr zážitku se ale v Česku (zatím) z pochopitelných legislativních důvodů nevaří.

Na Jižňáku. Pražský Jihoměstský pivovar stojí v panelákové zástavbě, uvnitř se ale čepují tradiční pivní styly. Majitel dokonce experimentoval s historickými recepty. Výsledkem jeho snah bylo překvapivě pitelné pivo.

Studentská akce. Článků o středních gastronomických školách se moc nepíše, ze zprávy o Gastronomickém večeru v podání SŠ a VOŠ cestovního ruchu České Budějovice máme proto radost. Návštěvníky akce prý nejvíc zaujalo selfie coffee – servis kávy s vlastním portrétem.

Vinařští šampioni. Vinařstvím roku se stalo Rodinné vinařství Vican z Mikulovska. Tam, kde nyní pěstují révu, kdysi bývalo moře, proto má vinařství ve svém znaku mušličku. V dílčích kategoriích podle produkce zvítězila vinařství Gala a Vladimír Tetur.
14. 3. 2020
GINFEST 2020
14. 3. 2020
GINFEST 2020
15. - 17. 3. 2020
PROWEIN DÜSSELDORF 2020
18. 3. 2020
MGD - O POHÁR MS KRAJE
20. 3. 2020
GASTRO KROMĚŘÍŽ 2020
Svět barmanů 4/2019
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři