Dejte si tělo do pořádku. Práce v kavárně či baru představuje extrémní jednostranné zatížení těla. To se pak na lidském zdraví projeví třeba bolestmi zad, zkrácením svalů nebo záněty šlach. Tereza Balá z pražírny Doubleshot radí, jak takovým negativním následkům předcházet.

Dvakrát měř, jednou řež. Uvedení nového panamského rumu od Palírny U Zeleného stromu na český trh provázely komplikace. Destilerka svůj blend pojmenovala Legionář, jenže takový název už nese dvanáctistupňové pivo z pivovaru Kolčavka. U Zeleného stromu se proto nakonec rozhodli pro jméno Heffron, což se ovšem neobešlo bez stahování původního produktu z obchodů.

Pokrok nezastavíš. Prototyp mechanické ruky vyrobený ze 100% recyklovatelného plastu pomáhá pacientům s poškozenou míchou ve Fakultní nemocnici Motol komunikovat s okolím. Za pozoruhodným technologickým projektem stojí projekt PETMAT podporovaný společností Mattoni 1873.

Jaký bude? Whisky z různých koutů světa, méně alkoholu v drincích, monotematická bistra s fokusem na jeden produkt a zápas o holé přežití v kulisách personální krize. Takové jsou vyhlídky pro gastronomický rok 2020 podle přednášejících na loňském kongresu HOREKA 112.

Na Vysočině. Kam v Třebíči na super jídlo a koktejl? Hned vedle autobusového nádraží. Svůj podnik Adam’s Bar & Bistro tam loni v létě otevřel barman Adam Smilek, který naposledy působil v pražském Black Angel’s.

Foto: Jakub Mertl