Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association

« zpět

Začíná koktejlové mistrovství světa v Číně

3. 11. 2019
Rozdělená do dvou skupin odletěla o tomto víkendu delegace České barmanské asociace do čínského města Čcheng-tu, kde se od 4. do 8. listopadu koná 68. kongres Mezinárodní barmanské asociace IBA. Součástí výpravy jsou také barmani, kteří tam budou Česko reprezentovat na koktejlovém mistrovství světa – Robert Weis v kategorii Classic a Václav Abraham v kategorii Flair.
Soutěžními dny budou středa a čtvrtek. Prezident CBA Aleš Svojanovský s poradcem pro mezinárodní aktivity CBA Miroslavem Černíkem jsou řídícími jakostních komisí v obou kategoriích světového šampionátu, v jejich gesci je tedy zajištění objektivního hodnocení koktejlů vytvořených soutěžícími barmany.

Středeční dopoledne na kongresu navíc vyplní již tradiční tasting seminar pro členy jakostních komisí, které tvoří třicítka prezidentů vybraných národních asociací. Seminář pořádají zástupci CBA, letos se uskuteční jeho čtvrtý ročník. O účast v něm je obrovský zájem, jenž převyšuje jeho kapacitu.

„Pomocí různých pomůcek testujeme senzorické schopnosti účastníků. Nejen to, jestli jsou schopni rozeznat různé chutě a vůně, ale také jak rychle. I rychlost je při posuzování soutěže velmi důležitá,“ shrnul ve stručnosti podstatu workshopu Miroslav Černík, jeden z jeho autorů.

Seminář vedení CBA připravilo ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze, kromě samotného testování je přichystána i prezentace o fungování smyslových receptorů v lidském organismu. „Organizace takové akce není zrovna jednoduchá, už jen tím, že větší polovinu mého kufru zabírají zkumavky a další pomůcky,“ uvedl prezident CBA Aleš Svojanovský.

Dodal, že ne každému člověku jsou dány vlohy pro perfektní vnímání chutí a vůní. „Je to prostě dar od Boha. Přirovnáváme to například k hudebnímu sluchu, což každoročně potvrzují výsledky testování. Pro zajímavost, nejlepších výsledků opakovaně dosahují komisaři z asijských zemí – Singapuru, Hongkongu a Japonska. Ve srovnání se zbytkem světa jsou jejich schopnosti o deset procent lepší,“ poukázal Aleš Svojanovský na perfektní senzorické vybavení Asiatů.
6. 6. 2020
RUMFEST 2020
27. 6. 2020
ZRUŠENO - MATTONI GRAND DRINK 2020 - WORLD CHAMPIONSHIP IN MIXING NON-ALKOHOLIC COCKTAILS
29. 6. 2020
22. 8. 2020
Čajomír fest 2020
29. - 30. 8. 2020
German Rum Festival 2020
Svět barmanů 1/2020
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři