Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association

« zpět

Kongres IBA začíná, za CBA bude soutěžit M. Vogeltanz

1. 10. 2018
Delegace České barmanské asociace dnes ráno odletěla do estonského hlavního města Tallinnu, kde se od 1. do 6. října bude konat kongres Mezinárodní barmanské asociace IBA. CBA reprezentují Aleš Svojanovský, Miroslav Černík, Martin Vogeltanz, Monika Mecová a Bohumil Váchal.
Součástí kongresu je jako každý rok koktejlové mistrovství světa – World Cocktail Championships. Na něm bude mít Česká republika poprvé v historii stejného soutěžícího v obou kategoriích, klasice i flairu – Martina Vogeltanze, jenž se stal loňským Barmanem roku CBA právě v obou těchto kategoriích.

„Je to ostřílený a připravený borec, mistrovství světa již absolvoval. Má reálnou šanci na medailové umístění,“ říká prezident CBA Aleš Svojanovský. Soutěž flairových barmanů je na programu ve středu, klasičtí barmani si zasoutěží o den později.

CBA také v rámci konference uspořádá školení všech jakostních komisařů IBA. Mimo teorii půjde také o praktické zkoušení jejich senzorických schopností pomocí testovacích sad od pražské Vysoké školy chemicko-technologické. „Cílem je vybrat z tohoto týmu ty nejlepší a dále s nimi pracovat. Tento proces začal už loni, letos v něm pokračujeme,“ uvádí Aleš Svojanovský. Kromě toho je on sám členem technické komise a Miroslav Černík zastává roli ředitele jakostní komise – žádná země nemá na kongresu IBA takové zastoupení v důležitých funkcích.

Od letošního kongresu očekávají jeho delegáti schválení změn, které posunou IBA směrem k atraktivní a marketingově i ekonomicky zdatné asociaci. „Za CBA budeme podporovat veškeré změny k dobru. Osobně ale nemám nyní ambici kandidovat do volených orgánů IBA a nějakým způsobem ji zachraňovat. Vzhledem k nedávnému otevření našeho centra Abzac jsem plně vytížen povinnostmi na domácí scéně,“ dodává prezident CBA.
24. - 25. 8. 2019
31. 8. - 1. 9. 2019
RUMFEST Berlin 2019
5. 9. 2019
6. - 7. 9. 2019
9. - 10. 9. 2019
SETKÁNÍ LEKTORŮ CBA 2019
Svět barmanů 2/2019
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři