Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association

« zpět

R. Jelínek vydává limitovanou edici Československé slivovice

10. 9. 2018
Nová limitovaná edice Československé slivovice je pálenkovou oslavou stoletého výročí naší státnosti. Hlavním impulsem pro spojení českých a slovenských švestek v jeden ovocný destilát byla nepříznivá sklizeň v minulém roce. Vzhledem k nízké úrodě se ve vizovické pálenici zpracovávaly převážně švestky z Česka a Slovenska. Následně palírníci vybrali dvě nejlepší slivovice, jejíchž kombinací vznikla Československá slivovice.
Polovina šťavnatých plodů pochází z vlastních sadů společnosti Rudolf Jelínek a druhá polovina ze slovenských Horných Obdokovců od pana Stanislava Kytky. Limitovaná edice Československé slivovice R. Jelínek je v prodeji od poloviny října v originálně číslovaných lahvích o objemu 0,35 l za 299 Kč.

„Stoleté výročí československé státnosti je krásný důvod k oslavám. Z loňské sklizně českých a slovenských švestek jsme vybrali ty nejlepší, vypálili z nich dvě slivovice a ty smíchali v jednu slavnostní – Československou. Rozhodli jsme se naplnit symbolických 36.524 lahví, protože přesně tolik dní československé, a později české a slovenské státnosti, oslavíme 28. října 2018,“ říká Miroslav Motyčka, obchodně-marketingový ředitel společnosti Rudolf Jelínek. Stejně jako všechny ostatní vizovické slivovice, tak i tu Československou, Jelínkovi palírníci destilovali třikrát. Díky pečlivému zacházení s kvasem má jemnou, kulatou a po ovoci nasládlou chuť. Nechybí mandlový podtón, který ovšem pálence neubírá na typické švestkové chuti. Nejlépe si limitovanou slivovici vychutnáte při pokojové teplotě, kdy dokonale vynikne její chuť.

Spojení Čechů a Slováků má pro likérku R. Jelínek ještě jeden hlubší význam. Vývoj společnosti je časově téměř totožný s vývojem československé státnosti. Když se Rudolf Jelínek a jeho bratr Vladimír vrátili v listopadu 1918 z války, rozhodl se jejich otec svěřit rodinný podnik do rukou svých synů. Společnost bratři nejdříve nazvali po svém otci „Zikmunda Jelínka synové“. V roce 1926 se pak bratři rozhodli pro samostatné podnikání, které dalo vzniknout společnosti R. Jelínek tak, jak ji známe dnes.
24. - 25. 8. 2019
31. 8. - 1. 9. 2019
RUMFEST Berlin 2019
5. 9. 2019
6. - 7. 9. 2019
SETKÁNÍ LEKTORŮ CBA 2019
6. - 7. 9. 2019
Svět barmanů 2/2019
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři