Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association

« zpět

Na Lipně se nejlépe vedlo Václavu Abrahamovi

8. 8. 2018
Netradiční barmanskou soutěž, jejíž pořadí se započítává do flairového mistrovství ČR, zažilo o minulém víkendu Lipno. V sobotu 4. srpna na pláži Windy Point uspořádal vedoucí Czech Flair Teamu David Neumann spolu se společností Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a.s. a pod záštitou České barmanské asociace třetí ročník soutěže JBPR Summer Bartender’s Competition.
Klání se zúčastnilo 11 barmanů, každý z nich absolvoval kvarteto disciplín: speed mixing neboli míchání na rychlost, poté pour test, tedy nalévání od oka, následovala prověrka znalostí pomocí dobře mířených otázek a vše zakončilo pětiminutové freestylové vystoupení, jehož ústředním tématem byl vztah barmana k jeho hostovi.

„Tento typ soutěže je divácky velmi atraktivní. Publikum proto čítalo 300 až 400 příchozích, kteří téměř šestihodinový program vydrželi sledovat od začátku do konce,“ pochvaloval si hlavní pořadatel David Neumann.

Osmičlenná odborná porota vyhlásila vítězem Václava Abrahama, druhou příčku obsadil Michal Novák a jako třetí v pořadí se umístil Michal Těžký. Velice podobně přitom skončila i první letošní flairová soutěž, únorový Havana Club Flair Cup (1. Abraham, 2. Těžký, 3. Novák).

„Soutěž byla moc hezky organizovaná. Pour test jsem zvládnul, ve speed roundu jsem byl nejrychlejší a ve znalostech jsem správně odpověděl dvě otázky ze tří. Nakonec jsem zajel sestavu s pěti pády, což není úplně nejlepší výsledek, ale naštěstí to na první místo stačilo,“ zhodnotil svůj vítězný výkon Václav Abraham.

Partnery letošního ročníku JBPR Summer Bartender’s Competition byly společnosti Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a.s., Zanzibar s.r.o., dále značky Perrier, Rauch, Windy Point a Tatsuno Europe.

Třetí a poslední flairová soutěž letošní sezony pod hlavičkou České barmanské asociace se uskuteční 7. října na veletrhu For Gastro & Hotel v Praze.
7. 5. 2019
JMK - ŽATEC 2019
7. 5. 2019
JBC - ŽATEC
7. 5. 2019
JCC - ŽATEC
18. 5. 2019
RUMFEST 2019
Svět barmanů 1/2019
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři