Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association

« zpět

Do Prahy na Mattonku míří barmani z celého světa

13. 6. 2018
Svátek nealkoholických koktejlů se nezadržitelně blíží. Již tuto sobotu 16. června se v Praze na Staroměstském náměstí uskuteční finále barmanské soutěže Mattoni Grand Drink, která je mistrovsvím světa v míchání nealkoholických koktejlů.
Soutěž nealkoholických koktejlů se pod tímto názvem koná již 21. ročníkem. Letos se v Praze představí barmani z dvaceti zemí včetně USA, Portorika, Hongkongu, Mexika či Arménie. Českou republiku bude reprezentovat vedoucí čajové sekce České barmanské asociace Jiří Boháč, jemuž se podařilo zvítězit v národním nominačním kole.

Soutěž se řídí poměrně přísnými kritérii. Každý drink by měl být inovativní a zároveň nepříliš složitý na přípravu. Striktně daná je pak jeho energetická hodnota, která nesmí překročit 65 kilokalorií na 100 mililitrů nápoje.

Cílem celého počínání tak je najít netradiční koktejl reprezentující současné požadavky na zdravý životní styl. Ten musí obsahovat minerální vodu Mattoni, zakázáno je naopak použití alkoholických složek vyjma bitterů a bylinkových tinktur. „Z mého pohledu jde o náročnou a velmi kreativní soutěž, kdy barmani mohou popustit uzdu své fantazii. Splnit při tvorbě drinků jejich nízkokalorickou hodnotu a chuťové požadavky zároveň, to je velká výzva,“ uvádí prezident České barmanské asociace Aleš Svojanovský.

Soutěžit se na Staroměstském náměstí bude od 9 do 14 hodin. V 17 hodin pak začne Mattoni koktejl festival – hudební show, jejímiž protagonisty tentokrát jsou Portless, Sebastian, Bára Poláková, Pavel Calta a Chinaski.
24. - 25. 8. 2019
31. 8. - 1. 9. 2019
RUMFEST Berlin 2019
5. 9. 2019
6. - 7. 9. 2019
SETKÁNÍ LEKTORŮ CBA 2019
6. - 7. 9. 2019
Svět barmanů 2/2019
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři