Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      

« zpět

Barmani se o titul nealko krále ČR utkají v Budějovicích

30. 3. 2018
Musejí být nealkoholické, nízkokalorické, nápadité a snadno zhotovitelné v každém dobrém baru. Řeč je o koktejlech, které budou připravovat účastníci 21. ročníku barmanské soutěže Mattoni Grand Drink. Její české národní kolo se uskuteční už zanedlouho, v úterý 10. dubna od 11 hodin, v českobudějovickém baru Žlutá ponorka.
Mattoni Grand Drink je mezi barmany vyhlášená svou náročností, a to kvůli přísným pravidlům. Ta stanovují vytvořit nealkoholický drink za použití nízkokalorických surovin – množství energie v jednom decilitru koktejlu nesmí překročit hranici 65 kilokalorií. Drink by měl být dále inovativní a souznící s moderním zdravým životním stylem.

Letos budou navíc hodnotitelé klást důraz na praktičnost a dostupnost surovin co se snadné výroby v barech týče. „Je to trochu návrat zpět do reality. Žádoucí jsou spíše replikovatelné koktejly než umělecká díla, jejichž životnost končí s datem konání soutěže,“ vysvětluje Aleš Svojanovský, prezident České barmanské asociace, která Mattoni Grand Drink spolupořádá.

Nejlepší barman z českobudějovického národního kola bude se svým drinkem reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v míchání nealkoholických drinků, jež se tradičně uskuteční na pražském Staroměstském náměstí, letos v termínu 16. června. Vítěze světového finále čeká odměna v podobě 10 tisíc amerických dolarů.
2. 4. 2019
MGD 2019 - NOMINACE
12. 4. 2019
12. 4. 2019
15. 4. 2019
Saint James Rhum - finále
16. 4. 2019
SPRING FBC 2019
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři