Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      

« zpět

Božkov Republica Exclusive White: tóny vanilky, meruňky, ananasu

29. 3. 2018
Poté, co společnost Stock Plzeň-Božkov uvedla na trh třtinový rum Božkov Republica Exclusive vzpomínající řemeslný um První republiky, přichází i s variantou bílou. Zatímco tmavý blend z až 8letých karibských rumů se pyšní jantarovou barvou a nádechem sušeného ovoce a oříšků, jeho bílá verze Božkov Republica Exclusive White vyniká svou průzračností a vůní po vanilce, karamelu a kandovaném ovoci. To z něj činí jedinečný bílý rum, který lze kromě užití v koktejlech pít i samotný.
Božkov Republica Exclusive White je kvalitní 38% blend karibských rumů, který pochází z pečlivě vybraných destilérií Dominikánské republiky, Trinidadu, Guyany a Jamajky. Jeho průzračnou barvu doprovází jemná, nasládlá chuť, ve vůni pak rozeznáte vanilku, karamel, bílou čokoládu a kandované ovoce. Je ideální pro přípravu míchaných drinků, avšak představuje i jeden z mála bílých rumů, jenž si lze vychutnat také samotný či na ledu.

Stejně jako Božkov Bílý, který taktéž pochází z portfolia společnosti Stock Plzeň-Božkov, se třtinový rum Božkov Republica Exclusive White hodí pro přípravu osvěžujících míchaných koktejlů. Proto dvorní barman této společnosti, Martin Vogeltanz, přišel s řadou vlastních receptů jak pro tmavý, tak i bílý blend. „Vytvořil jsem drinky, ve kterých kombinuji chutě tradičních lokálních surovin jako jsou hrušky, meruňky, maliny, švestky, ale také vlašské ořechy, či pro některé trochu překvapivě pivo nebo kopr,“ dodává Vogeltanz, přední český barman, jenž je majitelem pěti titulů Barman roku CBA a v roce 2013 se umístil třetí na koktejlovém mistrovství světa.

Třtinový rum Božkov Republica Exclusive White, který zaujme nejen svým prvorepublikovým designem, ale především skvělou chutí, je primárně určený pro bary a restaurace. Z tohoto důvodu se na trhu prozatím objeví v 0,7l provedení.

Koktejl KOPR

Kombinace rumu s tonikem je stále populárnější. Vyzkoušejte naši variantu s koprem a rebarborou, která vás překvapí nečekaně zajímavou chutí.

• 4 cl REPUBLICA EXCLUSIVE WHITE
• 3 střiky rebarborového bitters
• tonik
• kopr
• limeta

Naplňte sklenici ledem. Odměřte Republica Exclusive White, dolijte tonikem a přidejte rebarborový bitters. Promíchejte a ozdobte limetou a koprem.
2. 4. 2019
MGD 2019 - NOMINACE
12. 4. 2019
12. 4. 2019
15. 4. 2019
Saint James Rhum - finále
16. 4. 2019
SPRING FBC 2019
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři