Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      

« zpět

TZ Teatendeři na AHOLu soutěžili už čtvrtým rokem

9. 3. 2018
Již dvacátý ročník mezinárodní gastronomické soutěže AHOL CUP 2018 proběhl opět v zajímavém industriálním prostředí Multifunkční auly GONG v Dolní oblasti Vítkovice, a to ve středu 28. února 2018. Soutěž mladých teatenderů byla již počtvrté připojena k této velkolepé události, kde Junior Teatenders Cup v roce 2015 poprvé spatřil světlo světa. Soutěž se společností OXALIS, proběhla od brzkého rána v plném nasazení 13 soutěžících. Své talenty na AHOL vyslalo celkem 8 škol z Moravy, Slezska a Čech.
K čajovým drinkům a k přípravě čaje se podávala a používala pramenitá voda AQUILA, aby naši komisaři byli stále v dobré kondici a čaje měly dobrý základ pro intenzivní vůni a chuť.

Pro OXALIS – CZECH TEATENDERS CUP 2018 byly do komise nominovány tyto osobnosti z řad CBA a společnosti partnera soutěže:

• Karel Veverka – hlavní komisař JTC soutěží
• Helena Trantírková – licenční lektor CBA pro vzdělávání o čaji
• Petra Náplavová – zástupkyně a hlavní degustátorka společnosti OXALIS

Cílem soutěže je podpořit a vystavět zázemí zcela nové odbornosti a profesionality na poli gastronomické, a tím je specialista na čaj – teatender. Během soutěže jsme viděli ukázky prezentace, přípravy a servírování klasického čaje a kreativní nealkoholické drinky s recepturami postavenými na bázi čaje, v tomto případě z portfolia partnera soutěže, společnosti OXALIS.

Soutěžící se tohoto úkolu zhostili excelentně, taky byli často za své umění odměněni potleskem. Patří jim všem veliká gratulace za invenci, poutavé příběhy a lásku k čaji.

Výsledky soutěže:

• 1. místo Dominika Hoffmanová, SHŠ Bukaschool s.r.o. Most
• 2. místo Kateřina Vymazalová, SOŠ a SOU Polička
• 3. místo Matej Janíček, HA Piešťany

Veliké díky patří nejen soutěžícím, komisařům, ale také celému týmu, který se staral o zázemí všech soutěží. Myslím, že se nám to letos zase povedlo.

Jiří Boháč
vedoucí sekce Czech Teatenders
21. 4. 2018
CHODOVAR CUP 2018
25. 4. 2018
KOCOUR CUP 2018
28. 4. 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři