Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      

« zpět

TZ Teatendeři na AHOLu soutěžili už čtvrtým rokem

9. 3. 2018
Již dvacátý ročník mezinárodní gastronomické soutěže AHOL CUP 2018 proběhl opět v zajímavém industriálním prostředí Multifunkční auly GONG v Dolní oblasti Vítkovice, a to ve středu 28. února 2018. Soutěž mladých teatenderů byla již počtvrté připojena k této velkolepé události, kde Junior Teatenders Cup v roce 2015 poprvé spatřil světlo světa. Soutěž se společností OXALIS, proběhla od brzkého rána v plném nasazení 13 soutěžících. Své talenty na AHOL vyslalo celkem 8 škol z Moravy, Slezska a Čech.
K čajovým drinkům a k přípravě čaje se podávala a používala pramenitá voda AQUILA, aby naši komisaři byli stále v dobré kondici a čaje měly dobrý základ pro intenzivní vůni a chuť.

Pro OXALIS – CZECH TEATENDERS CUP 2018 byly do komise nominovány tyto osobnosti z řad CBA a společnosti partnera soutěže:

• Karel Veverka – hlavní komisař JTC soutěží
• Helena Trantírková – licenční lektor CBA pro vzdělávání o čaji
• Petra Náplavová – zástupkyně a hlavní degustátorka společnosti OXALIS

Cílem soutěže je podpořit a vystavět zázemí zcela nové odbornosti a profesionality na poli gastronomické, a tím je specialista na čaj – teatender. Během soutěže jsme viděli ukázky prezentace, přípravy a servírování klasického čaje a kreativní nealkoholické drinky s recepturami postavenými na bázi čaje, v tomto případě z portfolia partnera soutěže, společnosti OXALIS.

Soutěžící se tohoto úkolu zhostili excelentně, taky byli často za své umění odměněni potleskem. Patří jim všem veliká gratulace za invenci, poutavé příběhy a lásku k čaji.

Výsledky soutěže:

• 1. místo Dominika Hoffmanová, SHŠ Bukaschool s.r.o. Most
• 2. místo Kateřina Vymazalová, SOŠ a SOU Polička
• 3. místo Matej Janíček, HA Piešťany

Veliké díky patří nejen soutěžícím, komisařům, ale také celému týmu, který se staral o zázemí všech soutěží. Myslím, že se nám to letos zase povedlo.

Jiří Boháč
vedoucí sekce Czech Teatenders
2. 4. 2019
MGD 2019 - NOMINACE
12. 4. 2019
12. 4. 2019
15. 4. 2019
Saint James Rhum - finále
16. 4. 2019
SPRING FBC 2019
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři