Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      

« zpět

Nejlepší řezáči vinné révy míří na jih Moravy

22. 2. 2018
O unikátní zlaté nůžky se utkají pátek 23. února účastníci již 14. ročníku Mistrovství ČR v řezu révy vinné. Soutěžící se letos sjedou do areálu vinařství Vinofrukt Dolní Dunajovice. Soutěž pro nejlepší řezače již tradičně pořádá Svaz vinařů ČR a společnost BS vinařské potřeby.
Na sedmdesát soutěžících se v pátek v 8:00 hodin ráno potká v areálu vinařství Vinofrukt v Dolních Dunajovicích, aby na přilehlé vinici poměřili síly v netradiční disciplíně. Posuzuje se v ní totiž umění a šikovnost vinařů, jejichž úkolem je co nejlépe ořezat keře révy vinné. „Osmičlenná odborná porota bude hodnotit nejen kvalitu a čistotu řezu, ale také architekturu keře a počet oček. K rychlosti soutěžících se přihlíží pouze v případě nerozhodných výsledků“, uvádí Miloš Balga, jednatel společnosti BS Vinařské potřeby.

Soutěž se letos bude konat na dvanáct let staré vinici odrůdy rulandské šedé, vedené rýnsko-hessenským způsobem. Řezači opět budou soutěžit ve dvou hlavních kategoriích – ELITE pro ženy a muže nad 21 let a JUNIOR pro studenty do 21 let.

V průběhu celého dne bude připravený pro přítomné vinaře i diváky bohatý doprovodný program, jehož součástí budou kromě prezentace vinařských pomůcek a vybavení, opět také odborné přednášky rakouských odborníků Martina Mehofera a Karla Hanáka na téma „Efekty rozdílných výšek listové stěny.“ Zajištěna je také degustace místních vín a stylové občerstvení.

Kromě hlavní výhry, zlatých vinohradnických nůžek, jsou pro ty nejlepší připraveny i další hodnotné ceny – kvalitní vinohradnické náčiní nebo zapůjčení vozu. Akce se koná za podpory Jihomoravského kraje a obce Dolní Dunajovice.

Program bude zahájen v 8.30, kdy budou soutěžící seznámeni s pravidly a přesunou se do vinohradu. Samotná soutěž započne v 9 hodin, nejprve v kategorii Elite, následována Juniory. Blok odborných přednášek přijde na řadu od 10:30 hodin. Kolem 13 hodin budou vyhlášeni a odměněni vítězové soutěže v obou kategoriích.

Přihlášky je možné zasílat až do 22. února na marketing@vinarskepotreby.cz, v případě volných míst i v místě konání akce. Další informace jsou k dispozici na www.vinarskepotreby.cz.

Harmonogram akce:

7.30 - 8.30      registrace soutěžících 
8.30                přesun do vinohradu autobusem
9:00                začátek soutěže (kategorie Elite, následně kategorie Junior)
10:30              odborné přednášky 
13:00              vyhodnocení soutěže, předání cen
2. 4. 2019
MGD 2019 - NOMINACE
12. 4. 2019
12. 4. 2019
15. 4. 2019
Saint James Rhum - finále
16. 4. 2019
SPRING FBC 2019
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři