Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      

« zpět

TZ Flair na Top Gastru? Vítězný návrat Václava Abrahama

21. 2. 2018
Návrat krále. Po dvouleté pauze se letos vrhl do soutěžení současný nejlepší český flairový barman Václav Abraham. V neděli 18. února 2018 se opět objevil na soutěžním pódiu a odnesl si z něj trofej pro vítěze.
Stalo se tak při Havana Club Flair Cupu, flairové soutěži pořádané Českou barmanskou asociací v rámci programu veletrhu Top Gastro & Hotel na výstavišti v Praze-Holešovicích.

Úkolem soutěžících bylo předvést dvě disciplíny a při každé namíchat jeden koktejl. Ve working flairu to byl drink složený z rumu Havana Club a energetického nápoje Red Bull, v disciplíně exhibition flair pak účastníci míchali volný fancy koktejl za použití minimálně 2 centilitrů rumu Havana Club. Při tom všem samozřejmě předváděli triky s lahvemi, šejkry a dalším barovým náčiním.

V juniorské věkové kategorii se za pětičlenné účasti nejlépe vedlo dvěma hostům z Polska. Z vítězství se radovala Ada Nadolska, z druhé příčky Michal Trabicki. Pohár za třetí místo si odnesl Lukáš Musil z ISŠ Slavkov u Brna.

Profesionální kategorii, do které se přihlásilo devět účastníků, ovládl šestinásobný flairový Barman roku ČR a vicemistr světa Václav Abraham. Ten zajel nejlépe hodnocenou exhibiční sestavu a ani v bodování jakosti drinku nenašel přemožitele – jeho koktejl se skládal z rumu Havana, limetkového freshe, sirupu Monin Spice Mango, ananasového džusu a barevného pepře. Druhý skončil Michal Těžký, třetí příčku obsadil Michal Novák.

Poprvé v historii flairových soutěží v Česku použili pořadatelé on-line přenos, aby výkony barmanů mohl na dálku a v reálném čase hodnotit jeden z technických komisařů. Byl jím průkopník exhibičního barmanství v Česku Martin Baťha, jemuž zdravotní stav neumožnil dorazit na místo soutěže osobně.

Soutěž se mohla uskutečnit díky podpoře partnera Czech Flair Teamu, společnosti RED BULL Česká republika, s.r.o.
2. 4. 2019
MGD 2019 - NOMINACE
12. 4. 2019
12. 4. 2019
15. 4. 2019
Saint James Rhum - finále
16. 4. 2019
SPRING FBC 2019
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři