Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      

« zpět

PF 2018

1. 1. 2018
Vážení partneři CBA, Vážení členové CBA, Milí přátelé,

Česká barmanská asociace má za sebou neobyčejný rok 2017. V uplynulém roce jsme hned několikrát okusili, co to znamená ocitnout se ve stavu vítězné euforie. Křičeli jsme radostí, zatínali ruce v pěst ve vítězném gestu, fotografovali se plni úsměvů s poháry, diplomy a státní vlajkou. Byly to ty chvíle, jichž je v lidském životě pomálu, a proto jsou nám tak vzácné.
Po více než dvou desetiletích jsme si přivezli zlatou medaili z koktejlového mistrovství světa. Odchovanec pražského Bugsy`s baru Honza Teska předvedl v dánské Kodani skvělé vystoupení, když namíchal lahodný koktejl v kategorii Sparkling a výborně jej v angličtině a bez známky nervozity před publikem i odbornou porotou prezentoval.


Snad ještě nečekanější byl obrovský triumf českých teatenderů na čajovém mistrovství světa v Číně. Naši reprezentanti získali prvenství hned ve dvou ze čtyř disciplín a stali se tak nejúspěšnější výpravou, přičemž kategorii koktejlové mixologie ovládla teprve osmnáctiletá studentka střední gastronomické školy. To je fantastický výsledek, zúročení náročné přípravy, a zároveň obrovský příslib do budoucna.


Vzhledem k výše popsanému se nebojím prohlásit, že jsme v roce 2017 zažili zlaté časy. Zmíněné úspěchy jsou podle mě důkazem existence potenciálu v tuzemské gastronomii a její konkurenceschopnosti v globálním měřítku. Říkává se, že po hodech přichází půst. V České barmanské asociaci se budeme snažit pravdivost pořekadla vyvrátit, a to především poctivou, kontinuální a smysluplnou prací, která snad ponese ovoce.


Jak dopadnou mezinárodní soutěže v roce 2018, to v tuto chvíli ještě nevíme. Co ale určitě víme je fakt, že se nám v Brně podaří oficiálně otevřít multifunkční dům Abzac – Národní vzdělávací centrum a zároveň sídlo CBA. Jeho prostory budou sloužit nejen barmanům, baristům, teatenderům a pivním specialistům z celé České republiky, ale především Vám, našim partnerům. Jsme hrdí na to, že Vás budeme moci v reprezentačních prostorách dlouhodobě propagovat a počítáme s tím, že spolu s námi budete centrum aktivně využívat. Nejen pro osvětovou činnost široké odborné i laické veřejnosti, ale i pro své vlastní aktivity.


Zprovoznění Národního vzdělávacího centra znamená zhmotnění snu celé generace barmanů. Zároveň nám umožní další intenzivní rozvoj vzdělávacích a tréninkových aktivit a otevře zcela nové možnosti naší spolupráce.


Vážení přátelé, troufám si tvrdit, že nás čeká vzrušující rok 2018, do kterého Vám všem přeji štěstí, úspěch, pohodu a především pevné zdraví.


Aleš Svojanovský

Prezident CBA
21. - 22. 10. 2018
PRAGUE BAR SHOW 2018
2. - 3. 11. 2018
Whisky Life! Prague 2018
9. - 10. 11. 2018
WPP 2018
14. 11. 2018
METELKA CUP 2018
14. 11. 2018
TEEKANNE - JTC 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři