Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      

« zpět

Budějovický biskup požehnal zvláštní várku piva pro papeže

7. 9. 2017
V úterý 5. září v 10 hodin proběhl na varně pivovaru Budějovický Budvar mimořádně významný akt. Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, požehnal zvláštní várku piva, které je určeno jako dar pro Svatého otce papeže Františka. Liturgie žehnání se zúčastnili představitelé pivovaru i zástupci médií. Pan biskup si v doprovodu sládka Adama Brože prohlédl i výrobní prostory.
„Jsem rád, že vzniká tato iniciativa, která otevírá nové vztahy se Svatým stolcem. Společnou plánovanou návštěvu ve Vatikánu vnímám jako výraz poděkování a vděčnosti za pastorační službu papeže Františka. Věřím, že tato výjimečná událost v rámci našeho regionu se stane dobrou tradicí a posílí spolupráci mezi těmi, kdo se na této iniciativě podílejí – církve, města, pivovaru a Velvyslanectví ČR při Svatém stolci,“ říká Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický.

Budějovický Budvar posílá podobný dar do Vatikánu vůbec poprvé v historii. „Uvařit pivo pro papeže Františka je pro pivovar a náš tým obrovská čest. Se Svatým otcem se rozdělíme o náš světlý ležák, který od dob založení pivovaru vaříme tradičním řemeslným a dlouhodobě prověřeným postupem,“ říká Ing. & Ing. Adam Brož, Ph.D., MBA, sládek Budějovického Budvaru. Budvarský ležák patří mezi nejznámější produkty z Českých Budějovic na světě - znají jej spotřebitelé v téměř 80 zemích a na českém vývozu piva se podílí asi jednou pětinou.

Požehnané pivo bude po uzrání – tedy za tři měsíce – stočeno do limitované edice 122 atypických láhví o objemu 1 litr. Počet lahví odkazuje na 122 let od založení pivovaru, který pokračuje v mnohem starší tradici výroby budějovického piva od roku 1265. Tyto láhve osobně předají zástupci pivovaru Svatému otci 13. prosince 2017 během adventní generální audience v aule Pavla VI. ve Vatikánu. Audience se zúčastní českobudějovická delegace, v čele s diecézním biskupem Mons. Vlastimilem Kročilem. Přítomni budou také zástupci českobudějovické radnice, italský importér budvarského piva i řada českých poutníků. Záštitu nad iniciativou má Velvyslanectví ČR při Svatém stolci.

Pivo ze včerejší posvěcené várky se bude v České republice čepovat pouze na dvou místech: v českobudějovické restauraci Vatikán a v pivovarské pivnici Budvarka. Láhve z limitované „vatikánské“ edice pak nebudou v prodeji vůbec.
16. 6. 2018
MATTONI GRAND DRINK 2018
16. 6. 2018
MGD 2018
4. 8. 2018
SUMMER BARTENDERS COMP.
7. - 9. 9. 2018
LOUNY 2018
17. - 19. 9. 2018
18th IRJC 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři