Hlavní partneři:  
   
ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE
member of International Bartenders Association
      

« zpět

Zástupci CBA v Pekingu přednášeli před 300 VIP hosty

6. 6. 2017
Pivo, víno a destiláty z České republiky jako vývozní artikl do nejlidnatější země světa? Právě tuto myšlenku podpořilo uspořádáním degustační recepce Czech Beverage Night Beijing 2017 české velvyslanectví v Pekingu.
Propagační večer českých alkoholických nápojů se konal 25. května v prostorách hotelu Ritz-Carlton v Pekingu. O odbornou záštitu programu ambasáda požádala Českou barmanskou asociaci, která do čínské metropole vyslala pivního specialistu Mojmíra Prokeše, barmana Martina Vogeltanze a sommeliera Tomáše Brůhu.

Akce byla vyvrcholením účasti několika českých pivovarů a vinařství na veletrhu Top Wine China 2017. V Pekingu se prezentovaly například Budějovický Budvar, Dalešice, Bohemia Sekt, Lahofer, Jan Becher či Rudolf Jelínek.

Návštěvnost večera nakonec předčila očekávání organizátorů – z 330 pozvaných hostů se jich dostavily tři stovky včetně všech klíčových partnerů. „Dostat v Pekingu na jedno místo v daný čas tři stovky značně vlivných lidí, to je unikátní počin,“ hodnotí účast Mojmír Prokeš.

Zástupci CBA formou přednášek v obecné rovině představili české pivovarnictví, vinohradnictví a lihovarnictví, poté se v hotelové zahradě individuálně věnovali hostům při ochutnávkách konkrétních produktů. „Lidé se zajímali o české reálie, specifické vlastnosti vína, párování s pokrmy, pivní tradice i techničtější fakta jako trvanlivost či správný způsob skladování produktů,“ dodává Mojmír Prokeš.

Program vyšperkovala ukázka sabráže od několikanásobného mistra ČR Martina Prokeše z vinařství Proqin a servis absintu Markem Vyskočilem. O akci také informovala některá celostátní čínská média.

Dorazili hosté z různých organizací, například:

- COFCO, jedna z největších čínských firem, výrobce a obchodník s potravinami
- Alibaba Group, holding největších e-komerce platforem na světě
- Three Gorges Group, vodohospodářská společnost spravující mimo jiné i přehradu Tři soutěsky
- Wanda Vista Hotel Group, největší čínská 5* hotelová skupina
- CAWA, největší čínská asociace velkoobchodů se zemědělskými a potravinářskými produkty
- CCTV, čínská státní televize s globálním pokrytím
- Reuters, světová novinářská agentura
- dále byli přítomni majitelé pekingských barů a restaurací, zástupci čínských univerzit, státních institucí, zahraniční diplomaté atd.
16. 6. 2018
MATTONI GRAND DRINK 2018
16. 6. 2018
MGD 2018
4. 8. 2018
SUMMER BARTENDERS COMP.
7. - 9. 9. 2018
LOUNY 2018
17. - 19. 9. 2018
18th IRJC 2018
Nabídka zaměstnání
Mediální partneři
Odborní partneři